Přeskočit na obsah

Základní informace

Pražská Brána je poslední etapou výstavby 400 nových bytů v olomoucké lokalitě Pražská.

  • Lokalita: Olomouc
  • Termín realizace: 3/2014 – 2/2016
  • Typ výstavby: Rezidenční

Projekt v číslech

  • 2 bytové domy
  • 92 bytů

O projektu

V rámci projektu byly zrealizovány 2 bytové domy a s tím související inženýrské sítě, komunikace, odpadové hospodářství, parkovací stání, dětské hřiště a sadové úpravy. Součástí stavby byl i průkop ochranným zemním valem. Jedná se o poslední etapu výstavby bytových domů v lokalitě Pražská v Olomouci. Této výstavbě předcházela realizace 4 bytových domů.

Bytové domy mají navrženo 8, resp. 9 podlaží, v přízemí pak vstupní prostory, komory a technické zázemí pro byty. V přízemí objektu A1 jsou navíc umístěny garáže. Ostatní podlaží tvoří společná chodba s byty o velikosti 1kk až 4kk. Byty vyšší rozlohy se nacházejí v nejvyšších patrech. Každý byt má svůj balkón, lodžii či terasu. V bytovém domě A1 je mezi 7. a 8. NP vybudováno samostatné schodiště a tato podlaží mají nadstandardní světlou výšku 3,5 m. Oba bytové domy obsahují celkem 92 bytů, 9 garáží, a jeden komerční prostor.

Na střeše bloku A2 se nachází zimní zahrady dvou bytů z 8. NP. Jsou s nimi propojeny dřevěnými točitými schodišti a tvoří tak 9. NP. Střešní objekt doplňují ocelové pergoly pro instalaci fotovoltaických článků. Atiku tvoří nerezové prosklené zábradlí po celém obvodu objektu.